Kreslíme na porcelán

Zdobení porcelánu je skvělá zábava a relaxace pro celou rodinu. Pokud tedy máte to správné náčiní – fixy, které se nerozpíjí, nerozmazávají, mají krásné syté barvy… A které nejsou příliš tenké ani příliš tlusté. My jsme takové našli. Ale abychom měli stoprocentní jistotu, rozhodli jsme se je nejdřív otestovat na vlastní kůži. Z výsledku jsme nadšeni.

Jak na to? Přesvědčte se, že je porcelán, na který chcete kreslit, dokonale čistý. A to především bez mastných skvrn. To, jaké zvolíte barvy, je jen na vás – stejně jako výběr motivu. Předpřipravené sady fixů Edding jsou pěkně sladěné tón v tónu, ale k dispozici je i souprava s výběrem základních barev.

Hlavně žádný strach. Kreslení zvládnete hravě i v případě, že je to vaše premiéra. A zapojit můžete bez obav i malé děti. S fixy se pracuje úplně stejně jako s klasickými fixy, žádné vymačkávání náplně ani nechtěné kapky barvy všude kolem. Štětcový hrot je ideální na psaní, kreslení drobných detailů i vybarvování větších ploch. Pokud vám trošku ujede ruka, snadno svou chybičku smyjete vodou a můžete pokračovat dál.

Po dokončení nechte svůj výtvor zhruba čtvrt hodiny schnout a pak ho strčte na 25 minut do trouby vyhřáté na 160 °C. Pozor při vytahování, ať se nespálíte! Zapečený porcelán můžete bez obav umývat i v myčce na nádobí.

A teď už se jen směle pustit do akce! V našem e-shopu najdete vše potřebné: zapékací fixy, spoustu kvalitního bílého porcelánu i dekorační závěsné talíře.


MENUX